I Międzynarodowa Konferencja
ŁÓDZKIE - SMART REGION with SMART CITIES

pt."WATER CHALLENGE"

22 maja 2018r. (wtorek)

Eksperci

Prof. nadzw. dr hab. inż. Zbigniew Wiśniewski - ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej i na Wydziale Organizacji i Zarządzania tej uczelni, na tym samym wydziale uzyskał stopień doktora w 2002 roku. W 2012 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2016 roku pełni funkcję dziekana na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechnik Łódzkiej. W pracy naukowej zajmuje się systemami produkcyjnymi, dynamiką systemów, smart cities, ergonomią. Jest członkiem Komitetu Jakości i Normalizacji Krajowej Izby Gospodarczej, Komitetu Polskiej Nagrody Jakości, oraz Komitetu Inżynierii Produkcji PAN.
Prace badawcze koncentruje wokół tematyki zastosowań dynamiki systemów w zarządzaniu, zarządzaniu miastem, logistyce, a także wokół tematyki smart cities. Jest autorem ponad 100 prac naukowych z tych obszarów. Wypromował ok. 200 prac magisterskich i inżynierskich oraz 2 prace doktorskie. Wykonał ponad 200 opracowań o charakterze eksperckim dla przemysłu z obszarów: zarządzanie produkcją, logistyka, ergonomia, systemy informatyczne.

Prof. nadzw. dr hab. inż. Remigiusz Kozłowski. Studia wyższe ukończył na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ w 1998 r. W tym samym roku rozpoczął pracę w przedsiębiorstwie sektora telekomunikacyjnego. W 2004 r. uzyskał stopień naukowy doktora, a w roku 2011 z sukcesem zakończył przewód habilitacyjny uzyskując stopień naukowy doktora habilitowanego. Od tego samego roku pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Logistyki. Od 2014 kieruje Zakładem, którego obecna nazwa to - Zakład Zastosowania Nowoczesnych Technologii w Logistyce. Od 2016 pełni także funkcję - kierownika Centrum Technologii Bezpieczeństwa w Logistyce 2016. Jego zainteresowania naukowe dotyczą takich obszarów jak: zastosowanie technologii w logistyce, infrastruktura logistyki ze szczególnym uwzględnieniem Inteligentnych Systemów Transportowych oraz innych stosowanych w logistyce miejskiej. Obecnie prowadzone przez niego badania koncentrują się na aspektach związanych z technologiami zwiększającymi bezpieczeństwo i ekologicznych rozwiązań w logistyce. Badania te zaowocowały m.in. wydaniem monografii pt.: Eliminowanie przyczyn wypadków i kolizji w obszarze infrastruktury transportowej logistyki miejskiej. Na przykładzie Łodzi. Oprócz tego jest autorem, współautorem i redaktorem kilkunastu książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych. Prowadził szereg zajęć na kilku uczelniach. Wypromował łącznie 516 prac licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Ma duże doświadczenie w pracy w praktyce gospodarczej i consultingu oraz kierował kilkoma projektami badawczo-naukowymi i dydaktycznymi - obecnie jest kierownikiem projektu: Redukcja spalania paliwa i emisji w transporcie drogowym ładunków. W ramach działań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa bierze czynny udział w pracach Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi oraz przewodniczy Komitetowi Naukowego cyklu Konferencji pt.: Zagrożenia w Ruchu Drogowym.

dr hab. inż. Grzegorz Wielgosiński prof. PŁ - Kierownik Zakładu Technik Inżynierii Środowiska, Prodziekan Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, Specjalista w zakresie Inżynierii Środowiska;

dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska - adiunkt Zakład Procesów Cieplnych i Dyfuzyjnych Katedry Inżynierii Środowiska WIPOŚ PŁ. Uczestniczka międzynarodowych projektów takich jak: MONSUL "Analiza czynników wpływających na stan ekologiczny wód Zbiornika Sulejowskiego w oparciu o ciągły monitoring i zintegrowany model 3D zbiornika czy Waterpraxis "From theory and plans to eco-efficient and sustainable practices to improve the status of the Baltic Sea; Baltic Impulse - saving the Baltic Sea waters: reducing pollution; eutrophication in the Baltic Sea.

dr Sebastian Szklarek. Od początku kariery związany z sektorem B+R z wdrożeniami poprawiającymi jakość zasobów wody. Od 2010 roku w zespołach naukowych realizujących projekty badawczo-rozwojowe finansowane ze źródeł krajowych i zagranicznych (NCBiR, NCN, POIG, LIFE). Od 2014 w zespole eksperckim opracowań dla RZGW i KZGW. Członek rady nadzorczej i ekspert niezależnego think-tanku Ambitna Polska. W 2011 roku wyróżniony w konkursie „Akademicki Mistrz Innowacyjności”

dr hab. inż. Marek Matejun – doktor habilitowany nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu (2016). Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego oraz pełni funkcję prodziekana ds. nauki i współpracy międzynarodowej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej. Jego zainteresowania naukowe wiążą się przede wszystkim z przedsiębiorczością oraz zarządzaniem małymi i średnimi przedsiębiorstwami. W zakresie działalności eksperckiej zajmuje się między innymi problemami rozwoju lokalnego i regionalnego, infrastruktury gospodarczej oraz funkcjonowania instytucji otoczenia małego biznesu. Był wykonawcą wielu opracowań i ekspertyz na zamówienie przedsiębiorców oraz instytucji publicznych. Prowadzi aktywne działania na rzecz integracji nauki i gospodarki m.in. w ramach inicjatyw „Firma Przyjazna Nauce” oraz „Lider Kapitału Ludzkiego”. W zakresie działalności naukowej i eksperckiej współpracuje z wieloma podmiotami z Wielkiej Brytanii, Belgii, Czech, Chin oraz Indii. Jest autorem ponad 170 publikacji naukowych oraz wykonawcą wielu projektów naukowo-badawczych.

dr inż. Andrzej Marcinkowski - adiunkt w Zakładzie Podstaw Techniki i Ekologii Przemysłowej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej; - koordynator polskiej części międzynarodowego projektu pt. "Material, energy and water management in industrial parks: industrial symbiosis"; - główny autor oficjalnego podręcznika ogólnopolskiej kampanii promującej wspólnotowy system ekozarządzania i audytu pt.: "Ekozarządzanie w przedsiębiorstwie" wydanego przez Centrum Informacji o Środowisku; - koordynator prac zespołu ekspertów w ramach projektu "LORIS Wizja Regionalny foresight technologiczny", w obszarze „ekobiznes”; - recenzent publikacji w renomowanych czasopismach: "Journal of Cleaner Production", "Journal of Industrial Ecology", "Resources, Conservation and Recycling".

Patronat


Panel
dyskusyjny

W ramach konferencji zorganizowany zostanie panel dyskusyjny, który będzie okazją do ożywionej dyskusji i wymiany doświadczeń zarówno sektora biznesowego, samorządowego oraz naukowego, popartych licznymi przykładami.

Więcej

Materiały
konferencyjne

Rozwój zrównoważony w gospodarce wodno-ściekowej

Kluczowe problemy gospodarki wodnej w Polsce

Inwestując w ekologię dbasz o przyszłość

Więcej

Smart
region

Koncepcja smart city wyznacza kluczowy trend kształtujący perspektywy rozwojowe miast europejskich.

Więcej

AWP Nordic
Products

AWP Nordic Products oferuje rozwiązania w zakresie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków dla zakładów komunalnych oraz przemysłowych.

Więcej